Тикет на денот е-Спорт (24.11.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

MCR 2023 Finals конечно доаѓа до самата завршница, односно денеска се играат полуфиналните натпревари, при што ќе ги дознаеме тимовите кои ќе се борат за титулата, но и третото место во групата.

Team Sampi – Sinners – 2 @ 1.40 во Bet365

Team Sampi го отвора денот со мечот против Sinners, откако претходно ја освои групата А со 2-0, додека Sinners се пласира во полуфиналето како второпласиран во групата Б со 2-1 во однос триумфи-порази. Сепак, има еден момент кој дефинитивно не му оди во прилог на Sampi, а тоа се дури пет порази од Sinners во 2023 година. Наш предлог за овој натпревар е 2 со квота 1.40 во Bet365.

Dynamo Eclot – Unity – 1 @ 1.44 во 22Bet

Екипа која ја очекуваме во финалето на турнирот е Dynamo Eclot, и тоа од повеќе причини. Иако го освои второто место во групната фаза, сепак има две победи на претходните пет пресметки во сите конкуренции за разлика од Unity кој запиша четири порази по ред. Воедно, важен детал пред оваа средба се резултатите во меѓусебните дуели, а во нив убедливо подобар е Dynamo Eclot кој двапати го совлада Unity. Ние очекуваме Dynamo да го покаже својот квалитет во оваа средба и да обезбеди триумф, па затоа ви предлагаме 1 со коефициент 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.01

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*