ТИП НА ДЕНОТ (24.11.2023, 21:00) ПСЖ – МОНАКО

Тип на денот
Тип на денот

Денес има солидна понуда за обложување, а во фокусот секако ќе биде дербито од француската лига помеѓу ПСЖ и Монако.

ПСЖ без победа против Монако на три меча

ПСЖ е убедливо најквалитетен тим во Франција и минатата сезона повторно ја освои титулата, но не успеа да направи исчекор во ЛШ. Оваа сезона „светците“ направија големи промени во тимот, заминаа неколку ѕвезди како Меси, Нејмар и Верати, а тренерот Луис Енрике се обидува да започне нов победнички циклус. На почетокот ПСЖ сезоната ја започна колебливо, но потоа влезе во добра форма и моментално е на првото место на табелата, но има само три бода предност пред третопласираниот Монако. На домашен терен ПСЖ на шест меча запиша четири победи, но и еден пораз од Ница. Сега на гости им доаѓа директниот конкурент и ПСЖ ќе мора да победи за да покаже дека и оваа сезона нема вистински конкурент за титулата. Интересно, ПСЖ нема победа против Монако на поседните три меча, па тоа ќе биде мотив повеќе.

Монако игра одлично оваа сезона

Минатата сезона беше за заборав за Монако, но ова лето се направија големи промени во тимот, па клубот од кнежевството оваа сезона игра одлично. Моментално се наоѓа на третото место на табелата и има само три бода помалку од лидерот ПСЖ. Ова е меч во кој со позитивен резултат Монако ќе најави борба за шампионската титулата. Сепак, главната цел на овој тим е да се врати во Лигата на шампиони и сигурно до крај ќе се бори за тоа. Атмосферата во тимот е одлична и во последно време Монако игра добро против ПСЖ, па сигурно нема лесно да се предаде.

Очекување

ПСЖ е секогаш фаворит на домашен терен, но ова е дерби натпревар и Монако нема лесно да се предаде. Веруваме дека ќе биде возбудлив меч со многу голови.

ТИП:

ПСЖ – Монако – 3+ @ 1.70 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*