Тикет на денот (петок, 24.12.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Помина и репрезентативната пауза и повеќе нема прекини до завршетокот на есенскиот дел од сезоната. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Јагелонија – Пјаст – ГГ3+ @ 2.38 во Mozzart

Полскиот шампионат можеби не спаѓа во најквалитетните во Европа, но секако има свој драж. Та најмногу се забележува во борбата за титула бидејќи тимовите се изедначени, па неизвесноста е секогаш присутна. Јагелонија оваа сезона игра одлично и се наоѓа на одличното второ место со три бода помалку од Шљонск. Меѓутоа во битката за врвот, вклучени се дури шест тимови. Пјаст е тим кој доаѓа од долниот дел на табелата, но тоа е екипа која има квалитет за многу подобра позиција. Ние овде типуваме ГГ3+ со квота 2.38 во Mozzart.

Хамбургер – Брауншвајг – 1&3+ @ 2.05 во 22Bet

После одличниот старт на сезоната, Хамбург попушти и благодарение на киксовите од другите тимови, тие се наоѓаат на второто место на табелата, а пред нив е градскиот ривал Ст. Паули. Се уште нема поминато половина од првенството, а за Хамбургер е најважно да бидат помеѓу двете првопласирани екипи и да направат обид за да се вратат во Бундеслигата. Брауншвајг се наоѓа на 17-то место и собраа само 8 бода досега и единствено Оснабрик е послаб од нив. Домаќините се фаворити, па веруваме дека ќе ја оправдаат таа улога. Типуваме 1&3+ со квота 2.05 во 22Bet.

Ротерам – Лидс – ГГ3+ @ 2.12 во Bet365

На Лидс им требаше доста време за да се навикнат и повторно да играат во Чемпионшип каде што поминаа две децении пред повратокот во елитата. Овој пат започнаа малку послабо и дозволија Лестер и Ипсвич да се одделат. Гостувањето во Ротерам е едно од оние кое мора да се добие. Домаќините не се во добра форма и на последните 11 натпревари имаат само една победа, а на последните четири натпревари зедоа само еден бод. Веруваме дека двата тима ќе одат на победа, па типуваме ГГ3+ со квота 2.12 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.34

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*