Зголемени квоти за натпреварот Дерби – Кру

Денес во рамките на англискиот ФА Куп имаме многу натпревари, а еден од понудените дуели ќе се игра помеѓу Дерби и Кру.

Првиот дуел заврши 2-2, па поради правилата на натпреварувањето мора да се преигра.

Дерби е огромен фаворит во овој случај, но тоа не значи дека екипата на Кру ќе се предаде лесно.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Дерби да победи во двете полувремиња коефициент 2.50 зголемен на 2.60
  • Колинс да постигне прв погодок коефициент 5 зголемен на 5.50

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*