Зголемени коефициенти за натпреварот Тотенхем – Челзи

Вечер од 21:00 часот завршува 11-то коло во Премиер лигата со натпревар помеѓу Тотенхем и Челзи.

Тотенхем оваа сезона игра одлично па се наоѓаат на втората позиција зад Манчестер Сити, но имаат и еден натпревар изиграно помалку, додека Челзи пак после 10 кола ја има 13-та позиција со само 12 бода.

Овде улогата на благ фаворит ја има тимот на Тотенхем, но тоа не значи дека Челзи лесно ќе се предадат.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Палмер прв да постигне погодок коефициент 10 зголемен на 11
  • Медисон да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент 7 зголемен на 7.50

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување
без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*