Зголемени квоти за натпреварот Дортмунд – Баерн Минхен

Денес од од 18:30 во рамките на германската Бундеслига ќе имаме можност да погледнеме вистински дерби натпревар каде што ќе се сретнат екипите на Дортмунд и Баерн Минхен.

Дортмунд е на 4-та позиција со 21 бод, додека Баерн Минхен е на 2-то место и досега имаат освено 23 бода.

Според букмејкерите, улогата на благ фаворит ја има екипата на Баварците, но тоа не значи дека Дортмунд лесно ќе се предадат.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Хари Кејн да постигне прв погодок коефициент зголемен од 4.33 на 4.50
  • 1-3 точен резултат коефициент 12 зголемен на 13

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување
без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*