Натпревар со драстичен пад на коефициентот (04.11.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од германската Бундеслига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 15:30 се сретнуваат екипите на Келн и Аугсбург. Домаќините во последните пет натпревари запишаа четири порази и една победа, додека гостите пак во истиот временски период остварија три победи и два порази.

Келн – Аугсбург – 2 @ 2.88 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Аугсбург беше 3.75, а во моментов бележи пад од скоро 23% и се плаќа со квота 2.88 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*