Зголемени квоти за натпреварот Сасуоло – Специја

Денес од 18:00 во рамките на 1/16 финалето од италијанскиот Куп се сретнуваат екипите на Сасуоло и Специја.

Сасуоло во последните пет натпревари запишаа една победа, две реми и два порази, додека гостите во истиот временски период остварија една победа и четири реми.

Со оглед на фактот дека домаќините се дел од Серија А, тие влегуваат како фаворити на овој натпревар, но дуелите во купот често носат изненадувања.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Специја да победи во било кое полувреме коефициент 3.25 зголемен на 3.40
  • 2-0 точен резултат коефициент 7.50 зголемен на 8.00

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување
без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*