ТИП НА ДЕНОТ (03.11.2023, 20:45) БОЛОЊА – ЛАЦИО

Тип на денот
Тип на денот

Денес има солидна понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Болоња и Лацио.

Болоња пријатно изненадување сезонава

Болоња е едно од најпријатните изненадувања оваа сезона во Серија А и моментално се наоѓа на 8-то место на табелата. Тимот се наоѓа во одлична форма и нема пораз на последните пет меча, а особено добро игра на домашен терен. Тиаго Мота одлично го води тимот и сите во клубот се задоволни од резултатите оваа сезона. Поради тоа апетитите сигурно пораснаа од почетокот на сезоната, а интересно е дека Болоња игра најдобро против фаворитите. Му „откина“ бодови на Интер, Јувентус, Наполи, па сигурно ќе сака да ја продолжи таа серија. Атмосферата во тимот е одлична и Болоња секако ќе сака да запише уште еден позитивен резултат против Лацио.

Лацио полека се враќа во форма

Лацио многу лошо ја отвори сезоната и во еден момент беше во долниот дел на табелата, но во последно време игра се подобро и се искачи на 7-то место. Во моментов е во добра форма и на последните пет меча запиша четири победи, па сигурно ќе сака да ја продолжи таа серија. Сепак, впечатокот е дека Лацио нема тим за да игра а два фронта и играњето во Лигата на шампиони ќе го даде својот данок. Заминувањето на Милиликовиќ Савиќ тимот загуби лидер, а не беа донесени адекватни засилувања. Иако Лацио има високи цели оваа сезона, сепак ќе биде тешко да се пласира во Топ 4. Сезоната е сеуште долга, но тимот едноставно мора да продолжи со победите и нема право на кикс на овој меч. Ова е тешко гостување бидејќи Болоња игра одлично оваа сезона, особено против фавиритите.

Очекувања

Очекуваме неизвесен дуел кој ќе го одлучуваат мали детали, но исто така веруваме дека ќе биде ефикасен меч со голови на двете страни.

ТИП:

Болоња – Лацио –ГГ @ 1.80 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*