Натпревар со драстичен пад на коефициентот (02.11.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од белоруската Вишаја лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 16:45 се сретнуваат екипите на Динамо Минск и БАТЕ Борисов. Динамо Минск досега има освоено 57 бода преку 18 победи, 3 реми и 2 порази, додека БАТЕ Борисов е на 6-та позиција со вкупно 38 бода и учинок од 11 победи, 5 реми и 8 порази.

Динамо Минск – БАТЕ Борисов – 1 @ 1.58 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Динамо Минск беше 2.05, а во моментов бележи пад од скоро 23% и се плаќа со квота 1.58 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*