Зголемени квоти за натпреварот Манчестер Јунајтед – Њукасл

Денес на програмата за обложување ги имаме натпреварите од англискиот ЕФЛ Куп кој е стигнат до 1/8 финалето.

Еден од понудените натпревари ќе се игра на Олд Трафорд помеѓу Манчестер Јунајтед и Њукасл.

Манчестер Јунајтед во последните пет натпревари запиша два порази и три победи, додека Њукасл во истиот временски период оствари две победи, две реми и еден пораз.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Расмус Хојлунд да постигне прв погодок коефициент 6.50 зголемен на 7.00
  • 1-2 точен резултат коефициент 11 зголемен на 12

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување
без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*