Натпревар со драстичен пад на коефициентот (01.11.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од австрискиот ОФБ Куп кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 17:00 се сретнуваат екипите на Ст. Полтен и Лустенау. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, едно реми и три последователни порази, а ист таков учинок имаат и нивните противници, екипата на Лустенау.

Ст. Полтен – А. Лустенау – 1 @ 2.20 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Ст. Полтен беше 3.10, а во моментов бележи пад од скоро 29% и се плаќа со квота 2.20 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*