Зголемени квоти за натпреварот Волфсбург – Лајпциг

Денес од 18:00 во рамките на германскиот ДФБ Куп се сретнуваат екипите на Волфсбург и Лајпциг.

Домаќините зад себе имаат релативно лоши резултати и во последните пет натпревари запишаа четири порази и една победа, додека гостите во истиот временски период остварија три победи, едно реми и еден пораз.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Опенда прв да постигне погодок коефициент 4.75 зголемен на 5.00
  • 2/2 коефициент 2.50 зголемен на 2.62

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување
без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*