Натпревар со драстичен пад на коефициентот (31.10.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од австриската Регион – Централна лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 18:30 се сретнуваат екипите на Глејсдорф и ЛАСК АМ. Домаќините запишаа три порази и две победи во последните пет натпревари, додека гостите во истиот временски период остварија една победа, три реми и еден пораз.

Глејсдорф – ЛАСК АМ – 2 @ 2.21 во 22Bet

Почетната вредност за победа на ЛАСК АМ беше 3.10, а во моментов бележи пад од скоро 29% и се плаќа со квота 2.21 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*