Серија А 10-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 10-то коло од Серија А кое ќе ни донесе неколку возбудливи натпревари и две големи дербија.

Сасуоло – Болоња – ГГ

Сасуоло лошо ја отвори сезоната, но во последно време игра се подобро, особено после победите над Јувентус и Интер. Домашниот терен ќе биде предност, но Болоња е едно од најпријатните изненадувања оваа сезона и игра одлично, па очекуваме израмнет дуел со голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Лече – Торино – ГГ

Лече имаше старт од соништата и одлично ја отвори сезоната, но потоа следуваше пад на формата и на последните четири меча освои само два бода. Се уште се наоѓа во горниот дел од табелата, но благодарение на резултатите на стартот. Торино пак според квалитетот се очекува да се искачува на табелата и поради тоа очекуваме неизвесен дуел. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Јувентус – Верона – 1

Јувентус после победата на Сан Сиро минатото коло и официјално најави кандидатура за Скудето и тимот на Алегри сега е со голема самодоверба. Јувентус е насочен комплетно на Серија А и иако има многу проблеми, сепак знае како да победува. Сега на гости им доаѓа Верона и нема право на кикс. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.40 во 22Bet.

Каљари – Фросиноне – 1X

Каљари е единствен тим во лигата кој се уште нема победа оваа сезона. Моментално се наоѓа на последното место на табелата, па јасно е дека го очекува грчевита борба за опстанок. Ова е можност конечно да дојде до прва победа и сигурно ќе се обиде да ги освои трите бода, но Фросиноне оваа сезона игра добро и нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е двојна шанса 1X со квота 1.45 воMozzart.

Монца – Удинезе – 1

Монца повеќе не е изненадување и оваа сезона само ги повторува резултатите од минатата сезона. Ова е тим кој сигурно ќе биде на средина на табелата, а особено добро игра на домашен терен. Удинезе е големо разочарување оваа сезона и се наоѓа во долниот дел на табелата, па тешко дека ќе дојде до бодови на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.00 во Bet365.

Интер – Рома – 3+

Едно од двете големи дербија ова коло. Интер е лидер и е фаворит на овој меч, а Рома доаѓа на Џузепе Меаца со големи проблеми. Дефинитивно многу повеќе се очекуваше од „волчуцата“ оваа сезона која донесе големи засилуавања. Во фокусот секако ќе биде Лукаку кој се враќа како противник во Милано. Очекуваме взбудлив меч со голови, па нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во 22Bet.

Наполи – Милан – ГГ

Наполи има нерасчистени сметки со Милан од минатата сезона поради елиминацијата во ЛШ, а после недоволно добриот старт заостанува зад „росонерите“. Со победа на овој меч Наполи комплетно ќе се врати во битка за Скудетото и ќе ја продлабочи кризата на Милан. „Росонерите“ доживеаа несреќен пораз од Јувентус, беа прегазени од ПСЖ, па сега ќе направат се да останат непоразени на ова тешко гостување. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Mozzart.

Емполи – Аталанта – ГГ

Емполи во овој меч влегува после големата победа над Фиорентина минатото коло и самодовербата сигурно е на високо ниво. Сега ќе сакаат да освојат бодови против уште еден фаворит, а домашниот терен ќе биде голема предност. Аталанта игра топло-ладно оваа сезона и е непредвидлива, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Bet365.

Лацио – Фиорентина – 3+

Лацио многу лошо ја отвори сезоната, но во последно време игра се подобро и оствари три победи на последните четири меча. Фиорентина пак е едно најпријатните изненадувања оваа сезона, но минатото коло доживеа шокантен пораз од Емполи. Очекуваме возбудлив, но и непредвидлив дуел со многу голови. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.75 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*