Тикет на денот (недела, 29.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Оваа недела која е пред нас изобилува со многу натпревари и фудбал се игра ширум Европа, па понудата е фантастична. Ние избравме четири натпревари и ви ги претставуваме во форма на тикет на денот. Ова е нашиот предлог.

Ливерпул – Нотингем Форест – 1/1 @ 1.80 во Mozzart

Ливерпул засега се снаоѓа одлично во Премиер лига и е во тесна конкуренција за титула во домашното првенство. Досега изиграа 9 натпревари и запишаа 6 победи, 2 реми и 1 пораз, па тоа и не е учинок кој смееме да го потцениме. Нотингем Форест од друга страна е во многу лоша форма и нема победа на последните пет дуели, поточно во тој временски период запишаа четири реми и еден пораз. Ливерпул е огромен фаворит и очекуваме лесна победа за нив на овој натпревар. Типуваме 1/1 со квота 1.80 во Mozzart.

Брест – ПСЖ – 2 @ 1.65 во 22Bet

Брест имаше одличен почеток во домашното првенство и стигна до позиција да се бори за пласман во Европа, но некако во последно време прикажува се послаби и послаби игри, па на последните три дуели запишаа две реми и еден пораз. ПСЖ од друга страна конечно започна со добри игри и веруваме дека ја надминаа кризата, па сега им претстои период каде што ќе бележат одлични резултати. Веруваме дека Парижаните можат да земат три бода на овој дуел и типуваме 2 со квота 1.65 во 22Bet.

Рајо Валекано – Сосиедад – Х2 @ 1.40 во 20Bet

Тимот од Валехас после неколку реми резултати, конечно запишаа победа во последниот натпревар против Лас Палмас и победија со минимален резултат од 0-1, па на тој начин се доближија до зоната за Европа. Сосиедад од друга страна е во фантастична форма и на последните пет натпревари во првенството остварија четири победи и еден пораз, а исто така запишаа и победа во рамките на Лигата на шампиони. Овде очекуваме да останат непоразени и затоа типуваме двојна шанса Х2 со квота 1.40 во 20Bet.

Атлетик Билбао – Валенсија – ГГ @ 2.05 во Bet365

Баскијците досега успеаа да соберат 17 бода, а тоа е 8 бода помалку од лидерот на табелата, па искрено и не е толку лош учинок за првите 10 кола, па ако продолжат со вакво темпо ќе може да се надеваат и на излез во некој од европските купови. Валенсија за разлика од минатата сезона оваа година играат подобро, но далеку се од посакуванта форма. На овој натпревар очекуваме двата тима да постигнат најмалку по еден погодок и типуваме ГГ со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.52

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*