Премиерлига10-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 10-то коло од Премиер лигата кое ќе донесе многу возбудливи натпревари и големото дерби на Манчестер.

Челзи – Бренфорд – 1

Челзи многу лошо ја отвори сезоната, па моментално е на 10-то место на табелата. Меѓутоа, „сините“ во последно време играат многу подобро и имаат само еден пораз на последните пет меча. Минатото коло испуштија голема предност во дербито со Арсенал, па сега немаат право на кикс бидејќи Брентфорд не е во добра форма. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во Mozzart.

Арсенал – Шефилд Јунајтед – 3+

Арсенал и оваа сезона игра одлично и се бори за титулата во Премиер лигата. Моментално е на третото место на табелата но „топџиите“ се се уште без пораз и се апсолутни фаворити на овој меч. Шефилд е најслабиот тим во лигата и прв фаворит за испаѓање. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.45 во Bet365.

Борнмут – Барнли – 1X

Дуел на два тима кои се борат за опстанок и кои моментално се во зоната за испаѓање. Играат многу лошо, а Борнмут се уште нема победа оваа сезона. Меѓутоа, тие се благи фаворити на овој меч само поради домашниот терен. Барнли нема лесно да се предаде и ќе сака да освои бодови против директниот конкурент. Нашиот предлог е двојна шанса 1X со квота 1.50 во 22Bet.

Вулверхемптон – Њукасл – ГГ

„Волците“ оваа сезона ја отворија многу добро и играат одлично на домашен терен. На последните четири меча запишаа две победи и две ремија, па атмосферата во тимот е на високо кино. Според квалитетот Њукасл е благ фаворит, но на овој терен оваа сезона тешко се освојуваат бодови. Поради тоа нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Mozzart.

Вест Хем – Евертон – 1

Вест Хем оваа сезона како да е друг тим во однос на минатата сезона, но тоа и се очекува од „чеканите“ кои според квалитетот треба да бидат во горниот дел на табелата. Минатото коло доживеаа пораз од Астон Вила, па сега немаат право на уште еден кикс. Еверто и оваа сезона игра променливо, па нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.15 во Bet365.

Астон Вила – Лутон – 3+

Астон Вила е едно од најпријатните изненадувања оваа сезона во Премиер лигата и тимот нан Емери сигурно до крај ќе се бори за место во Европа. Играат фантастично на домашен терен па се големи фаворити на овој меч. Лутон се бори за опстанок и тешко ќе дојде до бодови на ова гостување. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.50 во 22Bet.

Брајтон – Фулам – 1

Брајтон повеќе не е изненадување и оваа сезона игра одлично и се наоѓа на 7-то место во моментов. Меѓутоа, во последно време има пад на формата, запиша два порази на последните три меча, па ова е иделана шанса конечно да се врати на победите. Фулам игра топло-ладно, но слабо на гостувањата. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.60 во Mozzart.

Ливерпул – Нотингем Форест – 1-1

Дуел на еден од најсилните и еден од најслабите тимови во лигата. Ливерпул овде е апсолутен фаворит и се друго освен победа на „црвените“ ќе биде големо изненадување. Поради тоа очекуваме лесна победа со многу голови и нашиот предлог е 1-1 со квота 1.65 во Bet365.

Манчестер Јунајтед – Манчестер Сити – ГГ

Дерби на колото и еден од највозбудливите натпревари во лигата воопшто. Јунајтед и оваа сезона се бара себе си и игра под очекувањата, но традицијата е на негова страна и во дерби натпреварите знае секогаш да изненади. Сити и оваа сезона игра фантастично и е прв фаворит за титулата, па очекуваме неизвесен дуел. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*