Зголемени квоти за натпреварот Њукасл – Дортмунд

Денес во рамките на 3-то коло ќе се изигра натпревар помеѓу екипите на Њукасл и Борусија Дортмунд.

Њукасл влегува на овој натпревар како фаворит, а тоа до некаде е и оправдано бидејќи овој тим игра фантастично во ЛШ, но и во Премиер лига.

На последните пет натпревари двете екипи имаат идентичен учинок, поточно запишаа по четири победи и едно реми.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 3-1 точен резултат коефициент 12 зголемен на 13
  • Алмирон да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент 12 зголемен на 13

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување
без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*