Тикет на денот е-Спорт (26.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе добиеме уште двајца патници во нокаут-фазата на турнирот CCT Central Europe Series #8: Closed Qualifier во CS2.

GenOne – Sashi – 1 @ 1.50 во Bet365

GenOne досега двапати го совлада Sashi, а последен пат пред два дена кога ги освои првите бодови во групата. Сепак, судбината посака овие тимови уште еднаш да се судрат во групната фаза и победникот да обезбеди место во плејофот. За GenOne настапува и македонскиот играч aidKiT, а ние токму на него и неговите другари ќе им дадеме поголеми шанси за победа. Наш предлог е 1 со квота 1.50 во Bet365.

FTW – Entropiq – 2 @ 1.83 во 22Bet

FTW Esports ја бара четвртата победа годинава против Entropiq, кој пак се надева на изненадување и пласман во нокаут-фазата. Ќе биде интересен натпревар за љубителите на CS2, но Entropiq ќе мора да се „препоти“ во денешниот меч. Пред два дена овие екипи играа меч во кој доминираше FTW и славеше со 2-0, па затоа ќе биде фаворит и денеска. Ние предлагаме 1 со квота 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.74

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*