Тикет на денот е-Спорт (24.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се играат два натпревари од YaLLa Compass Fall 2023 Contenders, каде што во тек е второто коло.

AGO – Anonymo – 2 @ 1.50 во Bet365

Anonymo е доминантен во меѓусебните средби со AGO откако го совлада трипати во изминатата година, па доаѓа како фаворит и во оваа пресметка. AGO беше во одлична форма сè до пред шест дена кога победничката серија им ја запре Dynamo Eclot (1-2). Anonymo со триумф ќе се врати во игра за горниот дел од табелата и пласман во нокаут-фазата, па затоа ви предлагаме 2 со квота 1.50 во Bet365.

Team Sampi – The Chosen Few – 1 @ 2.00 во 22Bet

Веќе неколку недели владее криза во редовите на The Chosen Few кој запиша три порази на претходните три натпревари и доаѓа како аутсајдер во мечот против Team Sampi, кој во истиот временски период беше повеќе „зафатен“ и одигра пет меча при што оствари три победи. Team Sampi ќе се обиде да се поправи од поразот од Entropiq (1-2) и затоа наш предлог е 1 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*