Тикет на денот (вторник, 24.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Продолжуваат натпреварите од Лигата на шампиони, а на програмата стигна 3-то коло. Покрај ова натпреварување, ќе имаме можност да погледнеме дуели од послабите англиски лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Галатасарај – Баерн – ГГ3+ @ 1.80 во Mozzart

Баварците и Галатасарај имаат голема шанса заедно да поминат во нокаут фазата од оваа група. Тоа посебно се однесува на Баерн кој беше максимален во првите две кола и запиша победа против Манчестер Јунајтед и Копенхаген. Турците пак стартуваа со реми против Данците, но запишаа и победа против Манчестер Јунајтед, па со бодови од овој натпревар би биле презадоволни. Ние не веруваме во тоа, па затоа типуваме ГГ3+ со квота 1.80 во Mozzart.

Интер – Салзбург – 1&3+ @ 1.80 во 20Bet

Интер во првите две кола освои 4 бода и можат да бидат задоволни со својот учинок. Во Сан Себастијан беа на чекор од пораз, додека голот од Лаутаро Мартинез пред самиот крај на мечот ги спаси на некој начин. Не беше лесно ниту во второто коло кога на Меаца стигна Бенфика, а со погодок на Маркус Тирам, Интер ги освои сите три бода. Австрискиот шампион од друга страна ја победи Бенфика во Лисабон, но потоа беа поразени од Реал Сосиедад. Салзбург не игра добро како претходните години, па затоа овде предност даваме на Интер. Наш предлог е 1&3+ со квота 1.80 во 20Bet.

Бенфика – Сосиедад – 1 @ 2.25 во Bet365

Орлите од Лисабон катастрофално започнаа во ова натпреварување и запишаа два неуспеси во првите две кола. Веќе на стартот ги шокираше Салзбург на домашен терен, а во второто коло беа поразени во Милано со минимален резултат. Сосиедад пак е во многу подобра ситуација и малку им недостигаше да имаат две победи во првите две кола, но и четири бода не е лош скор. Ние сметаме дека домаќините имаат поголеми шанси за три бода, па затоа типуваме 1 со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*