ТИП НА ДЕНОТ (23.10.2023, 20:45) ФИОРЕНТИНА – ЕМПОЛИ

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Фиорентина и Емполи.

Фиорентина најпријатно изненадување

Фиорентина оваа сезона игра одлично и е најпријатно изненадување во Серија А. „Виолетовите“ со победа на овој меч можат да се искачат на третото место на табелата и да бидат на само два бода од лидерот. На последните пет меча Фиорентина има четири победи и само едно реми, па според игрите амбициите на клубот оваа сезона се сигурно многу големи. Минатото коло славеа на гостувањето во Неапол протиив шампионот, па сега самодовербата во тимот е голема. Дуелите против Емполи се секогаш посебен предизвик бидејќи станува збор за локално дерби, па Фиорентиа е голем фаворит на овој меч и нема право на кикс.

Емполи првенствено мисли на опстанокот

Емполи е еден од најслабите тимови во лигата оваа сезона и моментално се наоѓа во зоната за испаѓање. Целта на овој тим секако е да избори опстанок во елитата, но тоа нема да биде лесно бидејќи конкуренцијата е голема. Од почетокот на сезоната има само една победа, едно реми и шест порази, па сигурно никој во клубот не е задоволен од резултатите и се очекуваше повеќе. Сега гостуваат во Фиренца, каде по традиција немаат добри резултати и тешко дека ќе можат да се надеваат на бодови. Најголем проблем на овој тим е резлизацијата, бидјеќи Емполи од почетокот на сезоната има постигнато само еден гол, што е зачудувачки податок.

Очекување

Според квалитетот и формата Фиорентина е голем фаворит на овој меч и очекуваме лесно да ги освои трите бода, а веруваме дека победата ќе биде изразена со повеќе голови.

ТИП:

Фиорентина – Емполи –3+ @ 1.60 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*