Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Дортмунд – Вердер

Денес од 20:30 започнува новата рунда во германската Бундеслига, а во премиерниот натпревар ќе се сретнат екипите на Дортмунд и Вердер.

Дортмунд е на 4-то место со вкупно 17 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 2 реми и 0 порази, додека Вердер е на 14-та позиција со вкупно 6 бода.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 3-1 точен резултат коефициент 10 зголемен на 11
  • Никлас Фулкруг да постигне прв погодок коефициент 4.75 зголемен на 5.00

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување
без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*