Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Шпанија – Шкотска

Денес од 20:45 во рамките на квалификациите за ЕУРО се сретнуваат селекциите на Шпанија и Шкотска.

Шпанците досега имаат освоено 9 бода преку 3 победи и 1 пораз, додека Шкотите имаат максимален број на бодови, поточно 15 и запишаа 5 победи од 5 изиграни натпревари.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Мк Томинеј да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент 19 зголемен на 21
  • Мората да постигне погодок со глава коефициент зголемен од 7 на 7.50

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување
без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*