Тикет на денот е-Спорт (11.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Како мало „загревање“ за натпреварите од реалниот фудбал и квалификациите за Европското првенство (ЕП), ние ви нудиме фудбал со автомобили (Rocket League), и тоа од турнирот Elite Series Fall 2023.

NXT – Sick! – 2 @ 2.62 во Bet365

NXT оствари четири победи и еден пораз во досегашниот дел од групната фаза и се наоѓа на првото место на табелата, а со нов триумф против Sick! би бил на чекор до полуфинале на турнирот. Сепак, не треба да се потцени квалитетот на Sick! кој има два порази и три победи во првите пет одиграни кола, но тие знаат како да го победат фаворитот и тоа го покажаа во јуни годинава со 3-2. Наш предлог е 2 со коефициент 2.62 во Bet365.

Dynasty – Join The Force – 2 @ 1.44 во 22Bet

Dynasty е во црна серија од пет порази и сè појасно е дека ќе испадне од турнирот, додека Join The Force сè уште има шанси за пласман во топ-6, а со тоа и во нокаут-фазата на турнирот. Dynasty во ниту еден меч не покажа карактер и речиси сите ги загуби убедливо со по 0-3, додека Join The Force двапати загуби со по 2-3, односно малку им недостигаше за победа. Ние предлагаме 2 со квота 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.77

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*