Зголемени квоти за натпреварот Портсмут – Гилингам

Денес од 20:45 во рамките на ЕФЛ англискиот куп ќе се сретнат екипите на Портсмут и Гилингам.

Портсмут влегува како фаворит на овој натпревар, а тоа е оправдано бидејќи имаат пет последователни победи, додека Гилингам во истиот временски период оствари две победи, два порази и едно реми.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни претстави Boost Odds за комбинацијата од следните два типови:

  • Портсмут да победи со два гола разлика
  • Повеќе од 7.5 корнери на натпреварот

Коефициентот за оваа комбинација беше 2.68, а во моментов е понудена квота од 2.80.

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување
без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*