Натпревар со драстичен пад на коефициентот (10.10.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англискиот ЕФЛ Трофи Куп кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 20:15 се сретнуваат екипите на Ексетер и Арсенал У21. Ексетер има една победа на последните четири натпревари, додека Арсенал во истиот временски период запиша три победи, едно реми и еден пораз.

Ексетер – Арсенал У21 – 2 @ 1.78 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Арсенал У21 беше 2.93, а во моментов бележи пад од скоро 39% и се плаќа со квота 1.78 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*