Тикет на денот е-Спорт (08.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Дојдовме до самиот крај на BLAST Premier Fall Showdown 2023 и BLAST Premier: Fall American Showdown 2023, каде што ќе гледаме две финалиња во CS:GO.

Big – Cloud9 – 2 @ 1.61 во Bet365

Ако некој направи изненадување во полуфиналето, тогаш тоа е Cloud9 кој го елиминира G2 Esports, а денеска против себе го има BIG кој во претходните денови ги елиминира Ence и 9ine со убедливи 2-0. Cloud9 е наш фаворит во денешната пресметка затоа што историјата покажува дека дури четири од пет дуели ги добил против денешниот противник, а две од нив се остварени годинава во април. Наш предлог е 2 со коефициент 1.61 во Bet365.

Team Liquid – Complexity – 1 @ 2.10 во 22Bet

Team Liquid предводен од NAF, oSee, Yekindar, Rainwaker и Patsi ќе се обиде да ги надмудри EliGE, JT, floppy, hallzerk и FaNg од Complexity во финалето на BLAST Premier: Fall American Showdown 2023. Ова ќе им биде шести меѓусебен дуел, а претходните пет му припаднаа на Liquid. Иако Liquid на натпреварите против Party Astronauts и Forsaken не делуваше сигурен, сепак ни изгледа дека главното оружје го чувале за финалето во кое ќе се обидат да го совладаат стариот „пациент“. Ние предлагаме 1 со квота 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.38

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*