Натпревар со драстичен пад на коефициентот (08.10.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од кипарскиот Чемпионшип кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на Ахнас и АЕЛ Лимасол. Домаќините досега изиграа пет натпревари и собраа вкупно 5 бода, додека гостите имаат еден дуел повеќе изиграно и еден бод повеќе на своето салдо.

Ахнас – АЕЛ Лимасол – 1 @ 2.38 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Ахнас беше 3.31, а во моментов бележи пад од скоро 28% и се плаќа со квота 2.38 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*