Натпревар со традиција (08.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамктие на англиската Премиер лига се сретнуваат екипите на Вест Хем и Њукасл.

Вест Хем е со вкупно 13 бода и учинок од 4 победи, 1 реми и 2 порази.

Њукасл пак досега освои  12 бода преку 4 победи,  0 реми и 3 порази.

Овие две екипи во изминатите пет меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари гол постигнуваат двата тимови, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.62 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*