Тикет на денот е-Спорт (07.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска како за промена ќе имаме натпревари од два различни турнири во CS:GО, а тоа се BLAST Premier Fall Showdown 2023 и BLAST Premier: Fall American Showdown 2023.

G2 Esports – Cloud9 – 1 @ 1.44 во Bet365

Денот го почнуваме со мечот меѓу старите познаници G2 Esports и Cloud9, кои ќе играат за пласман во финале на Blast Premier Fall Showdown. Двете екипи имаа солиден старт, односно Cloud9 оствари убедлива победа од 2-0 против Movistar, додека G2 имаше потежок предизвик и се судри со OG, но славеше со 2-1. Оваа година Cloud9 загуби на два од три меѓусебни дуели од G2, а денеска се очекува нивниот трет пораз. Наш предлог е 1 со коефициент 1.44 во Bet365.

Complexity – Furia – 2 @ 1.66 во 22Bet

Complexity не можеше да добие потежок противник од FURIA во полуфиналето на турнирот, но дефинитивно нема да се предаде толку лесно. Complexity во четвртфиналето беше подобар од Evil Geniuses со 2-0, додека Furia се измачи против Legacy (2-1). Интересно е тоа што овие екипи се соочиле дури пет пати досега, а секогаш подобра била екипата на Furia. Последниот меч го одиграле уште во 2022 година, но од тогаш се променија некои работи во тимовите, па ние очекуваме прва победа за Complexity и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*