Тикет на денот (сабота, 07.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Понудата и овој викенд е повеќе од фантастична, па се надеваме дека правилно ќе ја искористиме и ќе ја направиме вистинската комбинација. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Барнли – Челзи – 2 @ 1.67 во Mozzart

Барнли пред неколку дена изигра заостанат натпревар  и зедоа важни три бода на натпреварот против Лутон. Во моментов се наоѓаат на втората половина на табелата, поточно во црвената зона и за нив најважно е да обезбедат опстанок. За противник го имаат тимот на Челзи, кој конечно врза две победи, па најверојатно тоа беше најава за една победничка серија во идниот период. Овде Челзи е фаворит, па веруваме дека се пред идеална можност за да ја запишат и третата победа во серија. Наш предлог е 2 со квота 1.67 во Mozzart.

Јувентус – Торино – ГГ @ 2.05 во 22Bet

Во Торино денес се игра градското дерби каде што ќе се сретнат екипите на Јувентус и истоимената екипа Торино. Јувентус оваа година е без европски обврски, па дефинитивно ќе може повеќе да се посвети на лигата. Торино од друга страна игра променливо и во седум кола освои 9 бода, а тоа е доволно за да имаат позиција само на средината на табелата. Мотивот на овој натпревар е огромен кај двете екипи, па затоа решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 2.05 во 22Bet.

Реал Мадрид – Осасуна – 1/1 @ 1.91 во 20Bet

Реал Мадрид оваа година, како и секој претходна, важи за еден од најсериозните кандидати за титула во шпанската Ла Лига. Засега може да кажеме дека им оди според планот и се наоѓаат на лидерската позиција со еден бод предност во однос на Барселона. Во ЛШ изиграа натпревар против Наполи и запишаа победа  па овој натпревар го дочекуваат со добро расположение. Осасуна од друга страна е без големи амбиции и за нив е најважно да обезбедат само навремен опстанок. Ние овде веруваме во лесна победа за Кралевите и типуваме 1/1 со квота 1.91 во 20Bet.

Кадиз – Жирона – Х2 @ 1.41 во Bet365

Кадиз влезе во катастрофална серија и немаат победа на последните четири натпревари. Имено, овој тим во тој период запишаа две реми и два порази, па ова искрено не е идеална прилика за да ја прекинат таа серија бидејќи во гости им доаѓа Жирона. Каталонскиот тим е најголемото изненадување во овој шампионат и ниту најголемите оптимисти не веруваа дека после 8 изиграни кола овој тим може да биде на третото место на табелата. Овде очекуваме Жирона да останат непоразени, па затоа типуваме Х2 со квота 1.41 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.22

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*