Ла Лига 9-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Започнува 9-та рунда во шпанската Ла Лига, а најинтересно во ова коло ќе биде на Ванда Метрополитано каде што Атлетико Мадрид ќе го дочека тимот на Сосиедад. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Шпанија.

Атлетик Билбао – Алмерија – 3+

Првиот натпревар од ова коло се игра во Баскија каде што Атлетик Билбао ќе го дочека тимот на Алмерија. Примарната цел на Баскијците ќе биде пласман во Лига Европа, но и конференциската лига ќе им се смета како успех. Алмерија од друга страна има доста проблеми на стартот на првенството и најдобро тоа го докажува последното место на табелата. Наш предлог за овој натпревар е 3+ со квота 1.63 во Mozzart.

Кадиз – Жирона – 2

Кадиз е во доста лоша форма и на последните пет натпревари немаат победа, поточно во тој временски период запишаа две реми и два порази, па се наоѓаат на средината на табелата, а за нив е најважно да обезбедат само навремен опстанок. Жирона пак е на 3-та позиција и се уште важат за најпријатно изненадување во Ла лига оваа сезона. Ние очекуваме победа за гостите и типуваме 2 со квота 2.25 во Bet365.

Реал Мадрид – Осасуна – ГГ

Реал повторно го презеде тронот во домашното првенство, но може да кажеме дека тоа им е сосема заслужено бидејќи во осум изиграни натпревари имаат само еден пораз и тоа од тимот на Атлетико Мадрид. Осасуна пак игра променливо, но во последното коло зедоа важни три бода и сега се наоѓаат на 10-то место на табелата.  Ние овде типуваме ГГ со квота 2.00 во 22Bet.

Мајорка – Валенсија – 1

Мајорка на последните пет натпревари имаат само една победа, но мора да нагласиме дека зедоа многу важен бод на натпреварот против Барселона кој го изиграа во претпоследното вонредно коло во Ла Лига. Валенсија пак повторно влезе во криза и врза два порази на последните два натпревари. Ние овде типуваме оптимистички 1 со квота 2.39 во 20Bet.

Севиља – Рајо Валекано – 1

Кој веруваше дека Севиља повторно ќе игра катaстрофално. Тие лани ја освоија Лига Европа и благодарение на тоа се пласираа во Лигата на шампиони каде што бележат само реми резултати. Рајо Валекано е без пораз на последните четири натпревари, но победија само еднаш, а останатите дуели им се реми. Очекуваме Севиља да земе три бода и типуваме 1 со квота 1.85 во Mozzart.

Виљареал – Лас Палмас – 3+

Виљареал на овој натпревар влегуваат со одлично расположение. Имено, овој тим запиша победа во последниот изигран натпревар кој беше во рамките на Лига Европа и со минимален резултат од 1-0 го победија тимот на Рен. За противник го имаат Лас Палмас, тимот кој сака само навремен опстанок и ништо повеќе. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 1.77 во Bet365.

Атлетико Мадрид – Сосиедад – ГГ

Овде имаме дуел на две екипи кои се во фантастична форма. И двете екипи имаат идентичен учинок во последните пет натпревари, поточно тие запишаа по едно реми и четири врзани победи. Атлетико славеше во ЛШ, а исто така и Сосиедад зеде три бода од натпреварот против Салзбург на гостински терен. Наш предлог за овој дуел е ГГ со квота 1.98 во 22Bet.

Алавес – Бетис – Т22+

На прв поглед делува дека Алавес повторно ќе се мачи за да обезбеди навремен опстанок. Во моментов се веднаш над црвената зона, а ако продолжат со вакво темпо ќе се најдат и внатре во неа, па автомaтски ќе им се зголеми притисокот. Бетис запиша победа во минатото коло во Лига Европа, а исто и во Ла Лига, па сега влегуваат со фантастични расположение. Овде очекуваме гостите да постигнат најмалку два гола, а коефициентот за Т22+ изнесува 3.05 во 20Bet.

Селта – Хетафе – 1

Селта има катастрофален учинок откако е започната сезона, поточно тие собраа 5 бода во 8 изиграни натпревари што е доволно за да бидат дел само од црвената зона. За противник го имаат тимот на Хетафе кој исто така не блеска засега, но и со оглед на амбициите, може да кажеме дека се задоволни од позицијата. Наш предлог за овој натпревар е 1 со квота 2.01 во Mozzart.

Гранада – Барселона – 3+

Последниот натпревар за ова коло ќе се игра помеѓу Гранада и Барселона. Домаќините моментално се наоѓаат на претпоследното место на табелата, а на осум изиграни натпревари оваа екипа оствари само една победа, две реми и дури пет порази. Барса на овој дуел настапува без Левандовски кој се повреди во дуелот во рамките на ЛШ. Каталонците во минатото коло зедоа три бода така што ја совладаа Севиља. Овде очекуваме најмалку три гола, а коефициентот за 3+ во Bet365 изнесува 1.47.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*