Бундеслига 7-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Во германската Бундеслига стигнавме до 7-то коло, а досега сме сведоци на изненадувачки игри од многу тимови. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Германија.

Менхенгладбах – Мајнц – ГГ

Седмата рунда од германската Бундеслига се отвора со натпреварот помеѓу Менхенгладбах и Мајнц. Домаќините се едно од најголемите разочарувања во досегашниот тек на првенството и од тим со амбиции за Европа, стигнаа да бидат само надвор од опасната зона. Мајнц повторно како лани започна катастрофално, па мора да го промени стилот ако сака опстанок. Типуваме ГГ со квота 1.54 во Bet365.

Аугсбург – Дармштад – 3+

Овде имаме натпревар помеѓу две екипи кои се на долниот дел на табелата. Аугсбург досега има освоено 5, додека Дармштад само 4 бода и како што стојат работите, овие две екипи ќе се борат за опстанок до самиот крај на сезоната. Овде и двете екипи ќе „притискаат“, па затоа решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме 3+ со квота 1.73 во Mozzart.

Дортмунд – Унион Берлин – 1

Дортмунд во последно време игра солидно и запиша две првенствени победи и едно реми во рамките на ЛШ каде што на домашен терен го пречекаа Милан и изиграа натпревар без голови. Унион Берлин од друга страна се докажа дека не се спремни да го издржат притисокот да играат на два фронта, па запишаа шест последователни порази во рамките на ЛШ и Бундеслига. Дортмунд веруваме дека ќе ја искористи кризата во Унион Берлин и дека ќе победи. Типуваме 1 со квота 1.53 во Bet365.

Лајпциг – Бохум – 1/1

Лајпциг изигра фантастично во последниот натпревар против Баерн, но и покрај тоа што имаа предност од два гола не успеаа да ја сочуваат и за жал на тој натпревар мораше да се задоволат само со еден бод. Веднаш потоа се сретнаа и со Манчестер Сити, но таму беа очекувано поразени. Бохум од друга страна во последните пет натпревари запиша пет неуспеси, поточно три реми и два порази. Лајпциг веруваме дека ќе доминира на овој дуел и типуваме 1/1 со квота 1.73 во 22Bet.

Штутгарт – Волфсбург – ГГ

Швабите се дефинитивно најпријатното изненадување во Бундеслгиата и ретко кој очекуваше дека после 6 изиграни натпревари ќе бидат на втората позиција помеѓу Лверкузен и Баерн Минхен. Волфсбург пак игра доста променливо, но за нив е најважно да обезбедат навремен опстанок, а се што е повеќе е голем успех за нив. Веруваме дека ефикасноста на овој дуел нема да изостане и типуваме ГГ со квота 1.57 во 20Bet.

Вердер – Хофенхајм – 3+

Вердер откако е започната сезоната запишаа две победи и четири пораз, а тоа е доволно за да бидат на втората половина од табелата и како што стојат работите во моментов, тешко е дека Вердер може да оствари некаков успех. Хофенхајм од друга страна во минатото коло со пораз од Дортмунд ја прекина победничката серија која траеше четири натпревари. Наш предлог за овој натпревар е 3+ со квота 1.43 во Mozzart.

Леверкузен – Келн – 1

Леверкузен оваа година е најсериозен противник на Баерн Минхен за титулата, па како што тргнаа воопшто нема да биде чудно да бидат новите шампиони во Бундеслигата. За противник го имаат тимот на Келн кој е дел од црвената зона и се уште нема победа. Веруваме дека таа лоша серија не можат да ја прекинат овде, па затоа типуваме 1 со квота 1.40 во Bet365.

Баерн Минхен – Фрајбург – 1/1

Баерн е на 3-то место и тоа не е типично за Баварците, но сепак може да кажеме дека играат солидно и тоа го докажаа на натпреварот во ЛШ каде што имаа негатива против Копенхаген, но набрзо успеаа да ја неутрализираат и да земат три бода. Фрајбург пак никако да влезат во победничка серија, а со такво темпо тешко дека ќе успеат да остварат било каков успех. Очекуваме Баерн да доминира и типуваме 1/1 со квота 1.53 во 22Bet.

Ајнтрахт Франкфурт – Хајденхејм – 1

Ајнтрахт никако да започне да победува во домашното првенство. Досега остварија победа само во првото коло и потоа четири пати ремизираа, а еднаш беа и поразени, па се наоѓаат на средината на табелата. Хајденхејм некако им се противи на сите екипи, а искрено со тоа успеваат и да соберат некој бод, па досега запишаа седум бода на своето салдо. Ајнтрахт е поквалитетен тим и очекуваме да победат на овој натпревар. Типуваме 1 со квота 1.70 во 20Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*