Тикет на денот е-Спорт (01.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Pinnacle Cup: Malta Vibes #4 ни е на денешниот репертоар од е-Спортот, па така во нашиот тикет ви нудиме два интересни натпревари од светот на популарната видео-игра Dota 2.

MoneyMakers – MB Team – 1 @ 2.25 во Bet365

MoneyMakers со две победи и два порази во моментов е на третата позиција и денеска во директен дуел против MarsBet Team ќе решава за второто место во група А, но и пласман во четвртфинале на турнирот. Желбата на MoneyMakers да им се одмазди на MB Team е огромна бидејќи беа поразени со 1-2 на 9 септември. Можеби најважно од сè е дуелот на двата тима против Keyd Stars, кој ќе го земеме како репер. MoneyMakers славеше со 2-1 против Keyd Stars, додека MB Team загуби со 0-2 против истиот ривал. Наш предлог е 1 со коефициент 2.25 во Bet365.

KZ Team – SIBE Team – 1 @ 2.37 во 22Bet

Уште еден меч кој нема посебна важност за SIBE Team бидеќи е недостижен со четири победи на првата позиција и обезбедено место во нокаут-фазата. За разлика од нив, KZ Team не смее да си дозволи нов пораз затоа што може да падне на петтата позиција и со тоа да ја загуби битката за четвртфинале. Овие тимови се соочија пет пати досега, а три победи оствари KZ Team. Ние предлагаме 1 со квота 2.37 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.33

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*