Специјал тикет за натпреварот Молде – Викинг

Денес од 17:00 часот во рамките на норвешката елитна лига ќе се сретнат екипите на Молде и Викинг.

Молде после 22 изиграни натпревари се наоѓа на 5-та позиција и заостанува од местата кои водат во Европа, па може да кажеме дека не се задоволни со досегашниот учинок. За разлика од нив Викинг е лидер на табелата и слободно може да констатираме дека се во фантастична форма.

Овие две екипи имаат навистина квалитет во своите редови, па очекуваме да ни прикажат еден интересен и возбудлив дуел.

Ние за вас решивме да ви претставиме специјал тикет во Bet365, поточно тикет со повеќе типови и тоа само за овој натпревар.

Вкупниот коефициент е 6.50, a нашиот избор е:

  • Х во прво полувреме
  • ГГ
  • Повеќе погодоци во второ полувреме

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*