Натпревар со драстичен пад на коефициентот (01.10.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 15:00 во рамките на унгарската ОТП Банк Лига се сретнуваат екипите на МОЛ Фехервар и Кисварда. Домаќинтие во последните пет натпревари имаат остварено една победа, две реми и два порази, додека гостите во истиот временски период остварија три порази и две победи.

МОЛ Фехервар – Кисварда – 1 @ 2.38 во 22Bet

Почетната вредност за победа на МОЛ Фехервар беше 3.50, а во моментов бележи пад на коефициентот од скоро 32% и се плаќа со квота 2.38 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*