ТИП НА ДЕНОТ (01.10.2023, 18:00) АТАЛАНТА – ЈУВЕНТУС

Тип на денот
Тип на денот

Денес имаме многу натпревари, а ние за вас одлучивме да издвоиме натпревар од италијанската Серија А каде што во Бергамо ќе се сретнат екипите на Аталанта и Јувентус.

Без грешка на домашен терен

После година дена пауза, Аталанта повторно минатата сезона избори пласман за Европа, но за жал поради 5-та позиција тоа не беше излез во Лигата на шампиони. Во текот на летото, овој тим остана без неколку важни фудбалери. Во моментов треба фановите на тимот од Бергамо да бидат задоволни бидејќи нивниот тим се наоѓа на 5-та позиција со еден бод помалку од Јувентус кој всушност им е денешен противник. На домашен терен овој тим игра одлично и од два изиграни натпревари запишаа исто толку и победи, па на овој натпревар влегуваат со фантастично расположение.

Важна победа за повраток на самодовербата

За Јувентус е една возбудлив, но и неизвесна сезона бидејќи овој тим успеа да стигне само до коференциската лига, но и од таму беа елиминирани, па нивна замена беше тимот на Фиорентина.  Јувентус го започна првенството одлично и може да кажеме само пофални зборови ако го занемариме киксот против Болоња, но од прикажаното лесно може да заклучиме дека функционираат одлично Во минатото коло славеа против Лече со минимален резултат, а стрелец беше Аркадиуш Милик. На гостувањата досега остварија две победи против Удинезе и Емполи и тоа без примен погодок.

Очекување

Ако ги погледнеме меѓусебните дуели на овие два тимови, може да забележеме дека кога се игра во Бергамо, погодоци нема многу, a oвде веруваме дека гостите ќе останат непоразени.

ТИП

Аталанта – Јувентус – Х2 @ 1.53 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*