Серија А 7-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 7-то коло во Серија А кое ќе донесе многу возбудливи натпревари и големо дерби на Сан Сиро помеѓу Милан и Лацио.

Лече – Наполи – 2

Лече е најпријатното изненадување од почетокот на сезоната, го имаше најдобриот старт во својата историја, а првиот пораз го запиша минатото коло против Јувентус. Сега на гости им доаѓа актуелниот шампион и сигурно нема лесно да се предадат. Наполи не ја отвори најдобро сезоната и нема право на уште еден кикс, па нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.65 во Mozzart.

Милан – Лацио – 1

Милан направи големи промени на тимот ова лето, значително се засили и одлично ја отвори сезоната. Црна точка е секако големиот пораз во градското дерби, но на останатите натпревари Милан победи и се наоѓа на врвот. Лацио очајно ја отвори сезоната и тешко дека ќе дојде до бодови на ова гостување кое по традиција е тешко за нив. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.75 во Bet365.

Салернитана – Интер – 2

Интер перфектно ја отвори сезоната со пет стартни победи, но следуваше шок од Сасуоло минатото коло. Сега има гсотување по мерка и шанса повторно да се врати на победите. Салернитана покажа дека не е наивна и сигурно нема лесно да се предаде, но Интер е голем фаворит. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.45 во 22Bet.

Болоња – Емполи – 1

Болоња игра одлично оваа сезона и има само едден пораз и тоа од Милан. Остана непоразена од Јувентус и Наполи, а особено добро игра на домашен терен. Сега на гости им доаѓа најслабиот тим во лигата, па е голем фаворит и веруваме дека ќе ги освои трите бода. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.60 во Mozzart.

Удинезе – Џенова – ГГ

Удинезе не ја отвори најдобро сезонава и се уште нема победа, додека Џенова пријатно изненадува. Очекуваме отворен и израмнет меч со голема борба за бодови и веруваме дека ќе има голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Аталанта – Јувентус – ГГ

Едно од дербите на колото и најнеизвесниот меч ова коло. Јувентус освојува бодови, но не игра убедливо и е непредвидлив. За Аталанта може да се каже истото, но предност секако ќе биде домашниот терен. Нивните натпревари по традија изобилуваат со голови, па веруваме дека така ќе биде и овој пат. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Рома – Фросиноне – 1

Рома е најголемо разочарување сезоната и покрај големите засилувања реди слаби резултати. Моментално е во долниот дел од табелата, па овој меч може да биде одлучувачки за иднината на Мурињо. Рома едноставно нема право на кикс, игра против многу послаб противник и веруваме дека ќе ги освои трите бода. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.45 во Mozzart.

Сасуоло – Монца – 3+

Сасуоло лошо ја отвори сезоната, но блесна против фаворитите и запиша две изненадувачки победи против Јувентус и Интер. Сега отмосферата и самодовербата во тимот се на високо ниво и ќе сака да продолжи со победите. Монца не е повеќе изнендување и нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.75 во Bet365.

Торино – Верона – ГГ

Торино се наоѓа на средината на табелата и оваа сезона ќе биде „тврд орев“ за сите тимови. Игра одлично на домашен терен, па е фаворит на овој меч. Верона одлично стартуваше, но следуваше пад на формата во последните натпреварари. Веруваме дека ова ќе биде ефикасен меч, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Фиорентина – Каљари – 1

Фиорентина оваа сезона игра одлично и сигурно ќе се бори за висок пласман. Од друга страна Каљари има за цел да се бори за опстанок и не собира многу бодови на стартот. Поради тоа домаќините се фаворити на овој меч и веруваме дека ќе ги освојат трите бода. Нашиот предлог е Тип со квота 1.50 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*