Тикет на денот (недела, 01.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Одлична понуда е пред нас, па се надеваме дека од многуте натпревари ние ја направивме вистинската комбинација. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Хајдук – Динамо – ГГ @ 1.67 во Mozzart

Денес имаме можност да погледнеме вистинско дерби во Хрватска. Се сретнуваат Хајдук и Динамо, а обично на тој натпревар секогаш има многу жар. Хајдук во моментов е во поповолна позиција и после двата врзани порази запишаа победа во последното коло. Динамо од друга страна на овој натпревар влегува со четири последователни победи и може да кажеме дека се во фантастична форма. Ние за овој дуел го избегнуваме конечниот исход и типуваме ГГ со квота 1.67 во Mozzart.

Дармштад – Вердер – 3+ @ 1.75 во 22Bet

Екипата на Дармштад оваа сезона се пресели во Бундеслигата, но од досега прикажаното се воочува дека се уште не се спремни за елитата. Имено, тие во пет изиграни натпревари успеаа да земат само еден бод што е доволно за да бидат дел од црвената зона. Вердер запиша две победи во последните три кола и на тој начин се оддалечија од најопасните позиции на табелата. Овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар со најмалку три погодоци, а коефициентот за 3+ во 22Bet изнесува 1.75.

Генк – Вестерло – 1 @ 1.50  во 20Bet

Екипата на Генк засега се снаоѓа одлично во домашното првенство. Иако не се на топ позициите тие заостануваат мал број на бодови кои лесно можат да се надоместат, а мора да нагласиме дека овој тим во последните пет натпревари нема пораз, па може да констатираме дека се во добра форма. Вестерло од друга страна е на претпоследната позиција и дефинитивно ќе се најдат во незгодна ситуација ако продолжат со овој стил на игра. Сепак бодови сметаме дека треба да бараат на друго место и затоа типуваме 1 со квота 1.50 во 20Bet.

Сириус – Дегерфорс – 1 @ 1.60 во Bet365

Сириус конечно врза два добри резултати. Имено тие на двата последните дуели запишаа две последователни победи, па тоа им ги зголеми шансите за опстанок бидејќи немаат уште многу кола до самиот крај. Дегерфорс е во полоша ситуација и овој тим ако успее да обезбеди опстанок тоа ќе биде дефинитивно голем успех за нив. Домаќините се во многу подобра форма, па затоа веруваме дек можат да ги земат трите бода на овој натпревар. Типуваме 1 со квота 1.60 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.01

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*