Тикет на денот е-Спорт (29.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште еден ден исполнет со натпревари од CCT East Europe Series #2 во CS:GO кој доаѓа до самиот финиш, каде што денеска ќе гледаме еден полуфинален и еден четвртфинален дуел.

Aurora – Looking4Org – 2 @ 2.00 во Bet365

Aurora во осминафиналето беше подобра од Team Falcons со 2-0, додека Looking4Org имаше потешка задача и се судри со BetBoom, но победи со 2-1. Овие екипи досега еднаш се соочија во мај и тогаш славеше Looking4Org. Иако се очекува неизвесен натпревар бидејќи само за еден тим има место во полуфиналето, додека другиот си заминува дома, наш предлог е 2 со коефициент 2.00 во Bet365.

Sprout – Apeks – 2 @ 2.25 во 22Bet

Sprout изгледа моќно изминатата недела затоа што оствари дури три победи, и тоа против 9Pandas Esports, 00Nation и Bad News Eagles, додека Apeks славеше само против Forze и Alternate Attax, меѓутоа нивните победи беа убедливи и екипата уште еднаш ја покажа својата супериорност. Овие тимови досега одиграа пе натпревари, а во победи води Sprout со 3-2. Сепак, тоа не мора да значи ништо затоа што Apeks ги „разнесе“ на последниот дуел во Париз на 4 април. Ние предлагаме 2 со квота 2.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*