ТИП НА ДЕНОТ (29.09.2023, 20:30) ХОФЕНХАЈМ – БОРУСИЈА ДОРТМУНД

Тип на денот
Тип на денот

Денес има интересна програма за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Бундеслигата помеѓу Хофенхајм и Борусија Дортмунд.

Хофенхајм има одличен старт на сезоната

Хофенхам одлично ја отвори сезоната и до сега игра над сите очекувања. Тимот моментално се наоѓа на 5-то место на табелата со само еден бод помалку од лидерот Баерн. Хофенхајм стартуваше со пораз во првото коло но потоа следуваа четири победи на четири меча и покажа дека е во одлична форма и направи серија на победи. Иако првично целта можеби не беше излез во Европа, сепак овој тим покаже дека има квалитет за нешто повеќе од средина на табелата оваа сезона. Игра одлично, особено на домашен терем, па сигурно нема лесно да се предадат против фаворитот, иако ова им е најголем тест сезонава.

Што може Борусија оваа сезона?

Борусија и оваа сезона ќе се бори за титулата и на хартија е најголем ривал на Баерн Минхен. Меѓутоа, после драмата и загубената титула минатата сезона се чини дека тешко ќе се опорават. Во последното коло Борусија ја загуби титулата, иако се чинеше дека ја има во раце, па оваа сезона тешко дека ќе дојде во таква ситуација. Замина првата ѕвезда Белингам, а Баерн изгледа многу посилно оваа сезона. Меѓутоа, Дортмунд солидно ја отвори сезоната со труи победи и две ремија, па во моментов заостанува само два бода зад лидерот. Ова ќе биде сериозен тест за „милионерите“ бидејќи ова е по традиција тешко гостување за нив. Според квалитетот се фаворити на овој меч, но може да бидат задоволи и со реми.

Очекување

По традиција дуелите на овие тимови изобилуваат со голови, па очекуваме така да биде и овој пат и веруваме дека ќе гледаме ефикасен меч.

ТИП

Хофенхајм – Борусија Дортмунд – 3+ @1.55 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*