Серија А 5-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 5-то коло од Серија А кое ќе донесе многу возбудливи натпревари, а фаворитите имаат на хартија лесна задача.

Милан – Верона – 3+

Милан одлично ја отвори сезоната со три победи, но минатото коло доживеа дебакл против градскиот ривал Интер. Сега има противник против кого може да ги „излечи раните“ и се наоѓа пред императив победа. Верона по традиција игра слабо на „Сан Сиро“, а ние веруваме дека ќе биде ефикасен меч. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во Mozzart.

Сасуоло – Јувентус – 2

Сасуоло оваа сезона ја започна на катастрофален начин со три порази во првите четири кола, па сезонава сигурно ќе има големи проблеми и ќе се бори за опстанок. Јувентус пак игра одлично и оваа сезона ќе се бори за Скудетото, па е голем фаворит на овој меч. Нашиот предлог е  Тип 2 со квота 1.75 во Bet365.

Лацио – Моца – 1

Лацио после катастрофалниот старт на сезоната полека се консолидира, а тоа го покажа со победата против Наполи. Тимот одигра добро и во Лигата на шампиони, па сега има противник по мерка и мора да победи на домашен терен. Монца покажа дека е незгоден противник за секого и нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.80 во  22Bet.

Емполи – Интер – 3+

Емполи е најслабиот тим во лигата со најлоша одбрана и најлош напад, па е еден од главните фаворити за испаѓање. Интер е прв фаворит за Скудетото, игра фантастично и само прашање е со колкава разлика ќе победи на овој меч. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.50 во Mozzart.

Аталанта – Каљари – 1

Аталанта оваа сезона игра променливо, а тоа се должи најмногу поради многуте промени во тимот кои се направија ова лето. Меѓутоа, овој тим има квалитет да се бори за висок пласман и само прашање на време е кога ќе почне да бележи добри резултати. Од друга страна Каљари ќе се бори за опстанок и тешко дека ќе дојде до бодови на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.40 во Bet365.

Удинезе – Форентина – ГГ

Удинезе многу лошо ја отвори сезоната и се уште нема победа, но има само еден пораз и одигра три ремија. Фиорентина игра многу променливо и е непредвидлива, но има квалитет за горниот дел од табелата. Очекуваме отворен меч со голови на двете страни, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во  22Bet.

Болоња – Наполи – ГГ

Наполи оваа сезона не е супериорен како претходната, па ќе има големи проблеми да ја одбрани титулата. Не игра убедливо и има слаби резултати, па на ова гостување тешко дека ќе дојде до трите бода. Болоња има солиден тим и игра одлично особено на домашен терен. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Mozzart.

Торино – Рома – ГГ

Торино одлично ја отвори сезоната и има само еден пораз и тоа на гостувањето кај Милан. Игра одлично на домашен терен, па сигурно ќе сака да запише добар резултат против фаворитот. Рома донесе големи засилувања, но се уште не е воигран тим и игра променливо. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*