Зголемени квоти за натпреварот Алавес – Атлетик Билбао

Денес од 21:00 часот започнува 6-то коло, а во премиерниот дуел ќе се сретнат екипите на Алавес и Атлетик Билбао.

Алавес откако е започната сезоната успеаа да соберат 6  бода од 5 изиграни натпревари, додека Атлетик Билбао во истиот временски период собра 10 бода.

Овие две екипи често знаат да прикажат возбудлив и интересен дуел, па се надеваме дека и овој пат ќе биде така.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Инаки Вилиамс да постигне прв погодок коефициент 7 зголемен на 7.50
  • Гурузета да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент 15 зголемен на 17

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*