Натпревар со драстичен пад на коефициентот (22.09.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од белгиската Жупиле Про лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 20:45 се сретнуваат екипите на Стандард и Вестерло. Стандард во последните пет натпревари запиша една победа, три реми и еден пораз, додека Вестерло во истиот временски период запиша пет последователни порази.

Стандард – Вестерло – 1 @ 1.85 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Стандард беше 2.10, а во моментов бележи пад од скоро 12% и се плаќа со квота 1.85 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*