Бундеслига 5-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Во германската Бундеслига стигнавме до 5-та рунда. Работите стануваат се поинтересни, а досега немаме тим кој е посебно доминантен. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Германија.

Штутгарт – Дармштад – 1

Швабите изиграа одлично во првите четири кола и собраа вкупно 9 бода што не е учинок кој може да се потцени. Тие запишаа само еден пораз досега и тоа од Лајпциг, кој до некаде беше и очекуван. Дармштад има само еден бод, а ако продолжат со ова темпо многу лесно можат да се најдат во критична ситуација. Наш предлог е 1 со квота 1.40 во Mozzart.

Аугсбург – Мајнц – 0-2 гола

Овде имаме дуел на две екипи кои играат разочарувачки. Ниту едните, а ниту другите немаат победа досега, се наоѓаат на дното на табелата. Аугсбург има два освоени бода, додека Мајнц има само еден, па наликува дека и оваа сезона ќе имаат доста проблеми. Очекуваме мирен натпревар без многу погодоци и типуваме 0-2 гола со квота 2.21 во Bet365.

Менхенгладбах – Лајпциг – ГГ

Менхенгладбах е дефинитивно најголемото разочарување во досегашниот тек од првенството. Од нив очекувавме многу повеќе, но за жал тие имаат само два бода од четири кола што е навистина премалку. Нивниот противник, тимот на Лајпциг игра одлично, а пред неколку дена запиша три бода и во групата од Лигата на шампиони. Ние овде очекуваме голови и типуваме ГГ со квота 1.50 во 22Bet.

Баерн – Бохум – 4+

На прв поглед делува дека Баерн ќе има сериозна конкуренција за титулата во Бундеслигата. Имаат идентичен учинок со Леверкузен, па сметаме дека оваа година нема да биде толку лесно. Бохум после поразот во првото коло влезе во реми серија, а искрено тешко дека на овој натпревар ќе ја оствари првата победа. Наш предлог е 4+ со квота 1.57 во 20Bet.

Дортмунд – Волфсбург – 1

Два кикса во првите четири кола не е баш учинок со кој може да го пофалиме тимот на Дортмунд. Тие после победата во првото коло над Келн, врзаа две реми од два многу послаби тимови, но во последното коло се оправдаа и го победија Фрајбург. Исто така запишаа и пораз во Лигата на шампиони каде што гостуваа кај тимот на ПСЖ. Волфсбург е во подобра позиција од Дортмунд во моментов и изигра неколку фантастични дуели. Сметаме дека Милионерите ќе ги земат трите бода на овој натпревар и типуваме 1 со квота 1.73 во Mozzart.

Унион Берлин – Хофенхајм – 1

Унион Берлин оваа година имаме можност да го гледаме во друштвото со најдобрите екипи од Европа бидејќи успеаа да се пласираат во групната фаза од ЛШ, но во првото коло на гостувањето кај Реал Мадрид запишаа минимален пораз. Овој пат за противник го имаат тимот на Хофенхајм кој после поразот од првото коло врза три последователни победи. Сепак ние сметаме дека Унион Берлин ќе победи и типуваме 1 со квота 2.05 во Bet365.

Вердер – Келн – ГГ

Вердер започна катастрофално во новата сезона и од четири изиграни натпревари успеаа да победат само еднаш, а три пати беа поразени, па се наоѓаат на втората половина од табелата. Келн од друга страна е дел од црвената зона бидејќи имаат само еден освоен бод. Овде очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.57 во 22Bet.

Леверкузен – Хајденхејм – 1

Леверкузен во никој случај не би требало да има проблеми со Хајденхејм и покрај фактот дека овој тим знае да изигра непредвидливо. Имено Фармацевтите имаат одличен тим и се во фантастична форма, па тешко дека новиот тим во Бундеслигата ќе може да им се спротистави. Се освен победа за домаќините би било огромно изненадување на овој натпревар. Наш предлог е 1 со квота 1.25 во 20Bet.

Ајнтрахт – Фрајбург – 3+

Ајнтрахт Франкфурт се уште нема пораз во новата сезона, но се наоѓаат во реми серија која трае веќе три кола, па и затоа имаат позиција на средината на табелата. Фрајбург има ист број бодови како и Ајнтрахт, а нивниот учинок е две победи и два порази. Веруваме дека двете екипи ќе ни претстават голеада, па типуваме 3+ со квота 1.89 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*