Започнува Лига Европа: Еве кој е најголем фаворит за титула!

Денес од 18:45 започнува второто најјако фудбалско натпреварување познато како Лига Европа.

Ќе се натпреваруваат 32 екипи поделени во 8 групи и мора да признаеме дека оваа година имаме сериозна конкуренција во овој турнир.

Во продолжение на овој текст ќе ви претставиме коефициентите за титула според најдобрата онлајн обложувалница Bet365.

Убедливо на првото место се наоѓа екипата на Ливерпул со квота 4.50, додека после нив е Брајтон со квота 13, а третата позиција ја делат екипите на Рома и Виљареал.

После нив се Леверкузен со квота 19, а тимовите на Вест Хем, Аталанта и Бетис имаат иста вредност од 21.

Најголем аутсајдер е тимот на Сервет, па титулата за нив се плаќа со квота 301.

Во продолжение коефициентите за сите учесници во Лига Европа:

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*