Тикет на денот е-Спорт (22.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска стигнавме до полуфиналето во Upper Bracket на CCT Online Finals #3, но на денешната програма се пресметките од Lower Bracket на истиот турнир во CS:GO.

Sinners Esports – Sprout – 2 @ 1.44 во Bet365

Sinners загуби во осминафиналето од Looking4Org со 1-2, а потоа оствари тежок триумф против Paqueta (2-1) за да избори меч против Sprout. За разлика од нив, Sprout лесно го мина првото коло во Upper Bracket и славеше со 2-0 против 00Nation, но потоа неочекувано загуби со 1-2 од Fake Natty. Сепак, Sprout покажа дека е постабилен тим во споредба со Sinners. Наш предлог е 2 со квота 1.44 во Bet365.

Preasy – Sharks – 1 @ 1.45 во 22Bet

Серијата од четири победи на Preasy беше прекината од MIBR (0-2), па сега поправање на впечатокот ќе бараат против Sharks кои загубија на стартот од 1WIN, но потоа беа подобри од Into The Breach и BeBold.gg. Разликите во квалитетот се повеќе од јасни, а Preasy денеска ќе ја има улогата на фаворит и очекуваме да ја оправда, а со тоа да избори пласман во третото коло на Lower Bracket. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.45 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.08

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*