Започнува Лига на шампиони: Еве кој е најголем фаворит за титула!

Денес од 18:45 официјално започнува новата сезона во најелитното фудбалско натпреварување во Европа, Лига на шампиони.

Ќе се натпреваруваат 32 екипи поделени во 8 групи, а оваа сезона имаме искрено доста квалитетни тимови, па очекуваме голема борба за титула.

Ние за вас ви ги претставуваме коефициентите од најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, па според нив најголеми шансите за титула има екипата на Манчестер Сити со коефициент 3.

На второто место е Баерн Минхен со квота 6.50, а третата позиција е резервирана за екипата на Реал Мадрид со коефициент 9.00.

На четвртата позиција е Арсенал и тие делуваат како преценети бидејќи коефициентот е 11, а зад нив се Барселона и ПСЖ со квота 15, односно 17.

Коефициент 501 се плаќа за тимовите на Шахтјор, Црвена Звезда и Антверпен, а најголем аутсајдер е тимот од Швајцарија, Јанг Бојс. Коефициентот за нив изнесува 751.

Во продолжение ви ја претставуваме табелата со комплетната понуда на коефициенти за оваа сезона во Лигата на шампиони.

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*