Тикет на денот е-Спорт (20.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ги следиме првите натпревари од Lower Bracket на турнирот CCT Online Finals 3 во популарната видео игра CS:GO.

OG – 00Nation – 2 @ 1.83 во Bet365

Натпреварот од 17.30 часот ќе ни понуди возбудлива битка меѓу две екипи кои не смеат да си дозволат пораз. 00Nation беше во добра форма, но веќе врза два порази по ред од EndPoint и Sprout. За разлика од нив, OG игра ужасно и веќе загуби четири од претходните пет натпревари, односно славеше само против Team SoloMid. Најголемо и непријатно изненадување беше поразот од Fake Natty вчера. Ние предлагаме 2 со квота 1.83 во Bet365.

Havu – Alternate aTtax – 2 @ 1.22 во 22Bet

Alternate aTTAx доаѓа како апсолутен фаворит во мечот против Havu за кој се очекува да биде елиминиран вечерва по петте порази по ред во сите натпреварувања. Alternate Attax нема да има лесна задача, но ќе се обиде да одигра сигурно и да ја потврди својата добра форма. Уште еден детал кој му оди во прилог на Alternate Attax се двете победи во изминатите месеци. Наш предлог е 2 со коефициент 1.22 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.23

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*